SPORTY

KAŽDÝ PEJSEK MŮŽE DĚLAT NĚJAKÝ SPORT STAČÍ SI VYBRAT

Přihlašování probíhá na portálu DOGRES - klikni na ikonu pejska

DOGDANCING

Tanec se psem (anglicky: dogdancing) je sport, který spočívá v tom, že pes pod vedením psovoda provede sérii cviků v rytmu hudby.U tance se psem je povolena celá škála pohybů od chůze u nohy, po otočky, slalom mezi nohama, couvání, podávání pacek, panáčkování, válení sudů, skákání přes ruce nebo nohy psovoda chůze po zadních nožkách.

NOSEWORK

Nosework by se dal volně přeložit jako „práce nosem“. Jedná se o sport, který vychází z nejpřirozenější schopnosti všech psů – čichu.Nosework na špičkové úrovni vychází z metodiky pozitivního posilování. Nátlakem zde psovod moc nedosáhne. Vedlejším produktem tohoto tréninku je upevňování vztahu psovod-pes.

RALLY OBEDIENCE

RO je skutečně pro všechna plemena každého věku. K tréninku a výstavbě parkuru potřebujete minimum pomůcek. Termín „parkur“ byl převzat z agility jako myšlenka absolvování určené trati s předem známými cviky (avšak vždy v různém pořadí), jejichž znění je předepsáno na unifikovaných kartách rozmístěných na ploše.

OBEDIENCE

Českým překladem anglického slova “obedience” je poslušnost či ovladatelnost. Cílem obedience je naučit psa spolupracovat s psovodem, zadané cviky pes musí vykonávat radostně a zároveň přesně. Zvláštní důraz je kladen na vzájemný vztah mezi psem a psovodem a na schopnost psa pracovat ve vzdálenosti od psovoda.

FLYBALL

Flyball je sport i zábava pro temperamentní psy všech plemen. Oproti agility má výhodu, že pro psovoda není tolik náročný, takže se mu mohou věnovat i fyzicky méně disponovaní psovodi.

AGILITY

Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc.Je to pro psy jedna z nejpřirozenějších aktivit – pes ve smečce (společně se svým pánem) spolupracuje při překonávání překážek v honbě za kořistí.Kořistí se stává pamlsek či hračka a pochvala na konci každého parkuru.

HOOPERS

Hoopers nabízí možnosti aktivního vyžití jednak pro všechny psy, kterým stále ještě dělá radost pohyb. Stejně tak je určen pro psovody – majitele takových psů, nebo psovody s omezením v pohybu, kteří si chtějí se svým zdravým psem dopřát společnou aktivní zábavu.

DOGFRISBEE

Dogfrisbee je sport, který hrají psi. Psovod a pes tvoří dohromady jeden tým. Psovod vyhodí disk a pes ho musí nejlépe ve vzduchu chytit. Se psem se provádí i triky. Dogfrisbee se hodí pro psy s loveckým pudem. Frisbee by nemělo mít ostré hrany a měl by se psovi dobře držet. Dogfrisbee mohou hrát psi všech velikostí.

DOGPULLER

Hra a trénink s Puller je využitelný pro všechny majitele. Puller nabízí velké možnosti využití pro aktivní sportovce s výkonostními ambicemi pro intenzivní trénink a cílené posílení svalových partií psa např. u bull sportů nebo jako motivace při trénincích jiných sportů jako je obedience, frisbee, tanec se psem, agility a další. Starší majitelé, kteří nechtějí nechat svého čtyřnohého kámoše zahálet, jistě ocení jednoduchost Pulleru a využití dvou kruhů, které výrazně snižuje namáhavost cvičení pro majitele.

Jihočeské tanečky

 České Budějovice

  e-mail: jc.tanecky@gmail.com